Blandzi prezentacja01Centrum Szkoleń VIP

ma zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów nurkowania, naszych klubowiczów oraz kursantów, na prezentację naszej kadrowiczki Divemaster Agnieszki Blandzi pt.: „Największy podwodny skarb Cypru – wrak Zenobia”.
Prezentacja odbędzie się w dniu 14.12.2013 r. ok. godz. 18:50, w ramach spotkania z Archeologią Podwodną na Uniwersytecie Warszawskim.


Miejsce prezentacji:


Zakład Archeologii Podwodnej
w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego
Krakowskie Przedmieście 26/28 Warszawa
sala 210

 

Zapraszamy na cały program poświęcony archeologii podwodnej, który rozpocznie się w sobotę 14 grudnia już od godziny 16:00. Zapowiada się wspaniała uczta nurkowa!

Oto tematy poszczególnych prezentacji:

16:00 - 16:45 – „Filipiny - Malapascua”, Daria Boruta
16:45 – 17:30 – „Program szkoleniowy Archeolog Podwodny”, Piotr Prejs i Maciej Curzydło
17:30 – 18:30 - „Odkrywanie zatopionej historii”, film Mateusza Popka i Wojtka Zgoły
18:30 – 18:45 - Program studiów podyplomowych Archeologii Podwodnej UW, Radosław Karasiewicz-Szczypiorski
18:45 – 19:05 – „Eksploracja jeziora Brożanego pod Augustowem”
19:05 – 19:50 - „Największy podwodny skarb Cypru – wrak Zenobia”, Agnieszka Blandzi

Godziny prezentacji są umowne. Mogą z przyczyn niezależnych ulec drobnym przesunięciom i korektom w trakcie trwania imprezy.

 

Wrak Zenobia spoczywający w zatoce Larnka na Cyprze jest oficjalnie sklasyfikowany jako jeden z dziesięciu najatrakcyjniejszych obiektów nurkowych na świecie i czwarty w rankingu najciekawszych w europejskim obszarze Morza Śródziemnego. Wrak ma długość 178 m, ładunek cargo i spoczywa na głębokości od 10 m do 42 m.
Agnieszka Blandzi z Centrum Szkoleń VIP/GROM Group zaprezentuje wraz z uczestnikami październikowego nurkowania wrakowego na Zenobii, film przedstawiający historię wraku, jego plan z rzutami 3 poziomów pokładu oraz zewnętrze obiektu. Zaprezentowane zostaną także 2-3 minutowe sekwencje filmowe dokumentujące penetrację wraku na określonych poziomach. Szczególnie nowatorskie z punktu widzenia eksploracji będzie zaprezentowanie nurkowań na III, zamkniętym obszarze statku, w tym w maszynowni, gdzie miały miejsce wypadki śmiertelne, co zostanie omówione przez prelegentkę. 

Nurkowa eksploracja wraku odbywała się w konfiguracji czteroosobowej, z wykorzystaniem twin’ów, suchych skafandrów (3 osoby) oraz sidemount system’u (1 osoba).

 Blandzi prezentacja02

O NAS

Nurkowanie jest naszą pasją od wielu lat. Odczuwamy niesamowitą przyjemność eksplorując podwodne głębiny, pełne różnorodnej fauny i flory. Przeżywamy dreszczyk emocji penetrując kolejne zatopione wraki i jaskinie. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem, pokazując jak wspaniały jest podwodny świat.

Kontakt


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 22 760 85 68, +48 514 71 70 71
www.centrumvip.pl
https://www.facebook.com/CENTRUMVIP