Centrum Szkoleń VIP zaprasza

na niepowtarzalną przygodę podmorską!

 

Safari St.John's

 

Termin:25.04.2014 - 02.05.2014 rok

Cena: 750 Euro + 1500 zł przeloty

ostatnie 12 miejsc na łodzi!!!

slimakTurtles

 

Punktem startu safari jest przystań - Marsa Alam. Po wykonaniu dwóch nurkowań niedaleko brzegu, wyruszamy w nocny rejs, podczas którego przekraczamy Zwrotnik Raka i docieramy do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego przyjmujące postać cokołów, wznoszących się do powierzchni z głębokości 20-25 metrów, poprzecinanych korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody. Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych, takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścian. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe. Wszystkie miejsca nurkowe cechuje bogactwo życia i doskonały stan rafy, związany z niewielkim obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny. Przedostatni dzień safari spędzamy, przy Foury Shoal. Zanurkujemy w prześwietlonych promieniami słońca grotach Claudia Reef oraz zapuścimy się w labirynty Malahi. Ostatni dzień safari spędzimy na słynnej rafie Elphinston w okolicach Marsa Alam.

Wymagania: stopień OWD/ P1 lub wyższy, staż 10 nurkowań.

Ramowy plan:
Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź do Marsa Alam
Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Shab płyniemy St. Johns- 2 nurkowania
Dzień 3 - Habili Ali, Um el Eroug, Dangeraous reef - 3/4 nurkowań
Dzień 4 - Habiley Ali, Big Gotta, Erg Abu Baslla, - 3/4 nurkowania
Dzień 5 - Small Gotta, Um el Khararim, Sernaka island - 3/4 nurkowania
Dzień 6 - Foury Shoal - Claudia, Malahai, Shaab Sharm - 3/4 nurkowania
Dzień 7 - Elphinstone Reef - 2 nurkowania
Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski 
 

Cena obejmuje: 
- transfer lotnisko Hurgada - port Marsa Alam - lotnisko Hurgada,
- safari na łodzi 6 dni/7 nocy, nielimitowaną ilość nurkowań ( zazwyczaj 3-5 nurkowań, w ostatnim dniu 2 nurkowania ),
- butle, balast,
- pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe ( woda, herbata, kawa, Cola, Sprite ),
- opiekę instruktora i przewodników nurkowych
Cena nie obejmuje: 

- przeloty
- opłaty za wizę wjazdową ( 26.50$ ),
- napojów alkoholowych,
- wypożyczenia sprzętu nurkowego,
- opłaty Reef Protection Fee ( 15euro ),
- napiwku dla załogi 35 € od osoby
- ubezpieczenia

* organizatorem przelotów jest firma Alfa Star

 

Lódz:

ise prince 14ise prince 21malutkie 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

malutkie 4malutkie 5malutkie 3

 

Specyfikacja techniczna łodzi

- ilość osób: 24
- długość: 34 m, szerokość 8 m
-silniki: 2 x Man marine 12 cylinder, 1150 HP dla każdego
- generatory: 1 x 110KW, 1x 60 KW Cichy
- nawigacja: GPS, radar, echosonda, kompas
- komunikacja: Marine VHF,, tel. satelitarny
- woda: zbiornik 18 ton 
- tlen:  butla 50l.pierwsza pomoc, resuscytacja aparatura SPIRETA
- pokład nurkowy w drewnie tekowym
- stacja DVD, TV, CD
 
Wyposażenie ratunkowe:
- kamizelki
- tratwy ratunkowe
- zodiac
 
Wyposażenie nurkowe:
- kompresor: 2 x Coltrisub 190l/min
- butle: aluminiowe 12 l z zaworami DIN
- twinsety na zamówienie
- system mieszania nitroxu analizator tlenowy
- sprzęt nurkowy na zamówienie
 

ABU GALAWA SMALL


- kompleks mniejszych raf połączonych ogrodami koralowymi. W środku piaszczysta laguna przypominająca akwarium. Na głębokości 15m leży bogato porośnięty wrak jachtu.
CLAUDIA REEF 

- słynna rafa, której powierzchnia jest przetkana szczerbinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8-10m. Na północnowschodnim obrzeżu piękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli.

SATAYAH - na południu rafy DOLPHIN HOME, czyli duża szansa na spotkanie z delfinami. Wschodnia ściana opada prostopadle w dół a na południu rozciąga się fantastyczny ogród na głębokości 5 - 15m. Mamy tu labirynt koralowych bloków, skał i małych rafek. Często spotykamy tu mureny, napoleony, barakudy, rekiny i duże tuńczyki
ERG ABU DIAB

 -  mała rafa wystająca z głębokiego dna do powierzchni morza z bogato porośniętymi ścianami. W czasie porannego nurkowania z pewnością spotkamy tu jakiegoś rekina, czasami nawet młota. Całą rafę można opłynąć podczas jednego nurkowania, jednak trzeba uważać na silne prądy.
WHITE ROCK - biała skała wystająca z wody, jej ściany opadają stromo do głęboko,sci 15 metrów, nastepnie stopniowo do 40 metrów, Mżemy tu podziwiać przepiekny, pełen życia ogród koralowy.
ST. JOHNS REEF - rozległy region samodzielnych raf i atoli, niemalże nie tknięta ludzką ręką. Swym charakterem przypomina już bardziej rafy sudańskie.
ABU BASALA - podłużna rafa, dno na głębokości 18-20 metrów. Przepiękne korale, zwłaszcza w płytszych miejscach. Sciana rafy z jaskiniami i szerbinami. Dużo ryb i żółwii.
HABILI ALI ( BIG ) 

- należy do najciekawszych raf, wyrasta z dużej głębokości z prostopadłymi ścianami. Można ją opłynąć w czasie jednego nurkowania. Płaski wierzchołek rafy dochodzi maksymalnie 2-4 metry pod powierzchnię i jest pięknie porośnięty koralami. Również tu można spotkać rekiny kilku gatunków oraz barakudy, tuńczyki, mureny oraz stada dużych papuzich ryb. Od wschodu olbrzymie gorgonie. 
DANGEROUS REEF

- ściany opadają do 22 m, dalej piasczyste zbocze. Z południowowschodniej strony przepiękne ogrody koralowe i koralowe wieśe. Można tu przepływać przez tunele i jaskinie.
HABILI SMALL

 - mała rafa w kształcie wieży z prostopadłymi ścianami i zaokrąglonym wierzchołkiem na głębokości 3-5 m. Rafę można opłynąć nawet kilka razy dookoła wynurzając się stopniowo. W głębinach możemy spotkać rekiny, powyżej przepływają stada większych ryb a wokół wierzchołka krocie małych rybek.
BIG GOTTA - z południowej strony rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często tu obserwujemy rekiny, żółwie, napoleony, a czasami nawet manty.
SHAAB SAID

 - od południa piasczyste zbocze z mnóstwem sklanych wieży i koralowych bloków wytwarzający labirynt. Północna ściana jest porośnięta koralowymi ogrodami. Spotykamy tu raje i żółwie.
SMALL GOTTA

- kolejna mała rafa wyrastająca z otchłani. Mnóstwo dużych wachlarzy gorgonii z zachodniej strony, od wshodu i południa wiele barwnych miękkich korali.  W małej jaskini zawsze można spotkaćać odpoczywającego rekina (White Tip Shark).
PARADISE REEF - skupisko małych raf, które okalają "rajskie" ogrody na głębokości od 5 do 15 metrów. Istny RAJ.
SIRNAKA ISLAND - stosunkowo duża wyspa cała ze skamieniałych korali. Wybrzeże tworzą piękne białe plaże lub skalne przewisy. Mnóstwo muren oraz Napoleonów, które podpływają do łodzi.
SATAYAH ( El Malahi ) - ciasteczko na zakończenie: istny raj nurkowy! Kompleks małych raf, pomiędzy nimi koralowe ogrody, labirynty, zwężenia i kanały. Jaskinia z mniejszymi rekinami, mnóstwo muren i raji. Na zewnętrzenj stronie żółwie, duże raje i czasami rekiny. Tu i tam olbrzymie stołowe korale. Raj dla fotografów. Głębokości około 20 m, ogrody na 5-10 m.
SATAYAH - snorkling w towarzystwie delfinów

O NAS

Nurkowanie jest naszą pasją od wielu lat. Odczuwamy niesamowitą przyjemność eksplorując podwodne głębiny, pełne różnorodnej fauny i flory. Przeżywamy dreszczyk emocji penetrując kolejne zatopione wraki i jaskinie. Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem, pokazując jak wspaniały jest podwodny świat.

Kontakt


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 22 760 85 68, +48 514 71 70 71
www.centrumvip.pl
https://www.facebook.com/CENTRUMVIP